I miejsce w konkursie Inspektor Transportu Drogowego 2015

W dniach 14-15 września, na terenie Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu Inspektor Transportu Drogowego 2015". Pierwsze miejsce w konkursie drużynowo zajęli inspektorzyz Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie, reprezentowani przez Panów insp. Janusza Koszulińskiego, oraz Szymona Żołobajluka. Inspektorom serdecznie gratulujemy zwycięstwa.

Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęli inspektorzy z WITD Katowice, natomiast trzecie miejsce przypadło inspektorom WITD Kraków. Do rywalizacji w zawodach stanęło 32 zawodników, którzy to podzieleni zostali na dwuosobowe ekipy, z każdego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Konkurs rozpoczął się od jazdy motocyklem na czas po torze kartingowym, a także jazdą z zasłoniętym licznikiem, podczas której musieli utrzymać stałą prędkość, wynoszącą 40 km/h. Prędkość mierzona była przez fotoradar, który wykonywał zdjęcia każdemu z uczestników. Kolejną konkurencją, do której przystępowali inspektorzy była umiejętność kierowania samochodem, w tym jazda na trolejach (daje możliwość sprawdzenia zachowania się samochodu podczas poślizgu), a także jazda z talerzem Stewarta (uczy płynnego posługiwania się samochodem podczas jazdy).

Sprawdzono także znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków. Następnie uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów i procedur podczas testu teoretycznego, sprawdzającego wiedzę z zakresu przepisów ustawy o transporcie drogowym, czasie pracy kierowcy, prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o drogach publicznych. Turniej jest swoistą formą doskonalenia zawodowego inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego, zapewniającą zwiększenie profesjonalnej analizy w czasie kontroli oraz dbałości o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

{gallery layout=flow}galleries/konkurs_inspektor_transportu_drogowego_2015{/gallery}