Aktualności

W okresie ferii, organizatorzy zimowych wypoczynków dla dzieci chętnie korzystają z możliwości sprawdzenia autobusów przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego i nakazują właścicielom autobusów poddanie się takim kontrolom przed rozpoczęciem podróży.

W czwartek, 1 lutego b.r., pomiędzy godziną  06:00 a 09:00 podkarpaccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzali kontrole autobusów w ramach stałego punktu kontrolnego zlokalizowanego na parkingu przy Regionalnym Centrum Sportowo-Widowiskowym "Podpromie" im. Jana Strzelczyka, przy ul. Podpromie 10 w Rzeszowie.

Wśród kontrolowanych pojazdów znalazł się również autobus należący do przewoźnika z okolicy Tuszowa Narodowego, który przewoził dzieci do Rzeszowa. Szczegółowa kontrola stanu technicznego autobusu wykazała szereg nieprawidłowości, tj. wycieki płynów eksploatacyjnych, znaczne uszkodzenie jednego z elementów podwozia (dolne mocowanie amortyzatora) oraz uszkodzenie fotela pasażera (pęknięcie metalowego elementu oparcia fotela). Inspektorzy podjęli decyzję o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz o jego wyeliminowaniu z ruchu, z uwagi na stan techniczny pojazdu zagrażający bezpieczeństwu przewożonych dzieci.

Przypominamy, że jednym z kluczowych celów funkcjonowania Inspekcji Transportu Drogowego jest dbanie o bezpieczeństwo na polskich drogach, poprzez szczegółową kontrolę stanu technicznego pojazdów poruszających się po nich. Opisana powyżej kontrola jednoznacznie pokazuje, że działania te powinny być kontynuowane.