Aktualności

Edukacja najmłodszych uczestników ruchu drogowego poprzez kształtowanie właściwych postaw w trakcie poruszania się po drogach publicznych – tak postawiony cel jest cyklicznie realizowany przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Rzeszowie w ramach spotkań z przedszkolakami, uczniami szkół podstawowych oraz młodzieżą szkolną. 

W piątek 27 kwietnia br. inspektor transportu drogowego z WITD w Rzeszowie odwiedził dzieci w Przedszkolu Publicznym nr 20 w Rzeszowie. Celem spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego było przeprowadzenie pogadanki na temat podstawowych zasad bezpiecznego zachowywania się na drodze. Inspektor transportu drogowego, w sposób obrazowy i w przyjaznej formie, przedstawił dzieciom zasady prawidłowego zachowania się na drodze oraz w jej pobliżu oraz zwrócił uwagę na obowiązek zapinania pasów, jazdy w foteliku, używania kasków rowerowych oraz używania odblasków.

Najmłodsi, za bardzo aktywny udział w zajęciach poprzez zadawanie licznych pytań, zostali obdarowani drobnymi upominkami poprawiającymi ich bezpieczeństwo podczas poruszania się na drogach. Przedszkolaki, w ramach podziękowania, przekazały inspektorowi transportu drogowego przepiękne rękodzieło.