Aktualności

W środę 27 czerwca b.r. na drodze wojewódzkiej nr 993 w miejscowości Nowy Żmigród doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem samochodu ciężarowego i ciągnika rolniczego. W wyniku tego zdarzenia, mężczyzna kierujący traktorem trafił do jasielskiego szpitala zaś droga wojewódzka na odcinku Nowy Żmigród – Dukla była przez dłuższy czas zablokowana.

W obsłudze tego zdarzenia brali również udział podkarpaccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, którzy na prośbę policjantów wydziału ruchu drogowego KPP w Jaśle udali się na miejsce wypadku, gdzie pomogli w analizie czasu pracy kierowcy, oględzinach tachografu samochodu ciężarowego oraz w zabezpieczeniu okazanych dokumentów.

Na podstawie zebranych informacji udało się wstępnie ustalić, iż to kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes jadąc w kierunku Nowego Żmigrodu uderzył w przyczepę ciągnika rolniczego, który w tym czasie wykonywał manewr skrętu w lewo na prywatną posesję. Siła zaś uderzenia była na tyle duża, że pojazd ten zjechał do przydrożnego rowu. Zauważyć należy jednak, iż najbardziej prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia był niewłaściwie przeprowadzony manewr wyprzedzania, wykonany przez kierowcę samochodu ciężarowego i brak zachowania przy tym  należytej ostrożności.