Aktualności

0,44 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu miał zatrzymany przez podkarpackich inspektorów 56-letni łotewski kierowca samochodu ciężarowego. Inspektorzy z WITD w Rzeszowie ponownie wyeliminowali z ruchu drogowego potencjalnie zagrożenie jakie mógł stworzyć pijany kierowca 40-tonowego zespołu pojazdów.

We wtorek 5 marca b.r. inspektorzy z rzeszowskiego WITD w miejscowości Jawornik Niebylecki przy DK nr 19 zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej ciężarowego DAFa z naczepą. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że kierowca będący obywatelem Łotwy ma w organizmie niemal 1 promil alkoholu. Kontrola nie wykazała jakichkolwiek innych nieprawidłowości a zaznaczyć należy, iż kierowca realizował międzynarodowy transport na trasie Łotwa-Słowacja zaś w dniu kontroli pokonał odcinek drogi o długości 191 km.

Inspektorzy niezwłocznie w tej sytuacji powiadomili Policję i przekazali sprawę oraz nieodpowiedzialnego kierowcę  przybyłym na miejsce funkcjonariuszom.

Przypominamy, iż za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch oraz wysoka grzywna.