Aktualności

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Rzeszowie w dalszym ciągu, cyklicznie realizuje projekt edukacji najmłodszych uczestników ruchu drogowego poprzez kształtowanie właściwych postaw w trakcie poruszania się po drogach publicznych. Tym razem podkarpaccy inspektorzy złożyli wizytę w  przedszkolu mieszczącym się przy Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Woli Dalszej.

Jak zwykle celem spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego, które odbyło się 27 marca b.r. było utrwalenie podstawowych zasad bezpiecznego zachowywania się na drodze. Inspektorzy w sposób obrazowy i w przyjaznej formie przedstawili dzieciom zasady prawidłowego poruszania się po drogach, chodnikach i poboczach, jak również zwrócili  szczególną uwagę na korzystanie z elementów odblaskowych wyróżniających pieszych po zmroku, korzystanie z fotelików samochodowych i pasów bezpieczeństwa czy też konieczności używania kasków rowerowych.

Około czterdziestu przedszkolaków dowiedziało się czym zajmuje się Inspekcja Transportu Drogowego, jak są umundurowani inspektorzy podczas wykonywania czynności kontrolnych, jakie pojazdy są kontrolowane przez ITD, a także jak można rozpoznać samochody inspekcyjne wśród innych pojazdów uprzywilejowanych. Same pojazdy inspekcyjne  były chętnie przez maluchy oglądane, każdy mógł do nich wejść i „przetestować” sprzęt w tym także wagi, które wśród dzieciaków wzbudziły największe zainteresowanie.

Najmłodsi, za aktywny udział w zajęciach poprzez zadawanie licznych pytań, zostali obdarowani upominkami w postaci elementów odblaskowych oraz kolorowankami z maskotką ITD. Przedszkolaki zaś, w ramach podziękowania przekazały inspektorom prace plastyczne.