Aktualności

W temacie wszelkich możliwych manipulacji dotyczących czasu pracy wiele już zostało powiedziane, dlatego też kolejnym ujawnionym magnesem sensacji pewnie nie wzbudzimy ale też nie zamierzamy na tym poprzestać. Wysokość kar i poważne konsekwencje w postaci możliwości utraty dobrej reputacji przez przewoźnika przynajmniej jeszcze dla co niektórych ciągle nie stanowią argumentu aby tego typu praktyk zaprzestać.

O kwestii bezpieczeństwa chyba wspominać nie trzeba. Tak więc pozostaje nam jedynie w tej sytuacji poinformować, iż „miecz(magnes)ów ci u nas dostatek, ale i te(kolejne) przyjmujemy jako wróżbę zwycięstwa”.

W dniu 29 marca 2018 r. Inspektorzy z WITD w Rzeszowie prowadząc czynności kontrolne w miejscowości Parkosz przy DK nr 94 zatrzymali do rutynowej kontroli niebieskiego Mercedesa wraz z naczepą. Pojazdem należącym do rumuńskiego przewoźnika realizowany był przewóz międzynarodowy z Polski do Rumunii.

Standardowy i niczym szczególnym nie wyróżniający się przewóz okazał się jednak „strzałem w dziesiątkę” a raczej w 12 bo właśnie na tyle tysięcy zł opiewała ostateczna kara nałożona zarówno na przewoźnika w formie decyzji administracyjnej jak też mandatu karnego na kierowcę. Inspektorzy bardzo sprawnie i szybko udowodnili rumuńskiemu kierowcy co najmniej kilkukrotne użycie niedozwolonego urządzenia w okresie objętym kontrolą. Analiza cyfrowych danych nie pozostawiała żadnych wątpliwości a kierowca bez słowa sprzeciwu okazał magnes, którym się posłużył w celu manipulowania zapisami swojego czasu pracy.

Ostatecznie niedozwolone urządzenie zostało zatrzymane w celach dowodowych zaś kierowca po opłaceniu kaucji i mandatu bogatszy o nowe doświadczenie ruszył w dalszą podróż.