Aktualności

Apel przedstawicieli wielu służb i instytucji o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, aby wszystkim po polskich drogach podróżowało się bezpiecznie wybrzmiał w dniu św. Krzysztofa – patrona kierowców. W tym dniu także już po raz czternasty obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Kierowcy.

Miejscem obchodów Dnia Bezpiecznego Kierowcy był Zagórz w powiecie sanockim. Uroczystość, która odbyła się w ostatni czwartek 25 lipca, rozpoczęła się Mszą Św. pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego ks. abp Adama Szala.  Doroczne wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców, było okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń dla licznie przybyłych przedstawicieli służb mundurowych i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na naszych drogach. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć także i nas dlatego w uroczystościach wzięli udział inspektorzy z krośnieńskiego oddziału inspekcji WITD w Rzeszowie. Miła atmosfera i piękna pogoda niewątpliwie sprzyjały dyskusji, tym bardziej, iż przy tej okazji zorganizowany został piknik bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nim jednak on się rozpoczął, wcześniej ks. abp Adam Szal dokonał błogosławieństwa kierowców, poświęcenia pojazdów oraz poświęcenia figury św. Krzysztofa. W ramach zaś drugiej części obchodów i wspomnianego już pikniku można było skorzystać między innymi z symulatora dachowania oraz symulatora zderzeń, przygotowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie oraz przyjrzeć się pokazowi ratownictwa drogowego zorganizowanemu przez Państwową Straż Pożarną z Sanoka.

Pamiętajmy przy tej okazji, iż to czy bezpiecznie dojedziemy do celu w głównej mierze zależy od nas samych. Poprzez naszą postawę za kierownicą przejawiającą się respektowaniem przepisów prawa, a także szacunkiem do innych użytkowników ruchu tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach. Siadając za kierownicą pojazdu pamiętajmy, że odpowiadamy za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu.