Aktualności

O ponad 40% za dużo ważyła ciężarówka z dwoma kontenerami skontrolowana w Stalowej Woli. Podkarpaccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego odnotowali także inne przekroczenia norm. Ciężarówkę wycofano w ruchu.

 

Zamiast dopuszczalnych 40 ton, ważyła blisko 57 t, zatem o ponad 40% za dużo. To wyniki kontroli masy ciężarówki z dwom kontenerami, zatrzymanej w środę 29 lipca na drodze krajowej numer 10. Podkarpaccy inspektorzy ITD odnotowali także przekroczenie dopuszczalnego nacisku podwójnej osi napędowej pojazdu o blisko 10 % w stosunku do dopuszczalnych 19 t oraz przekroczenie dopuszczalnego nacisku potrójnej osi nienapędowej naczepy o prawie 28% w stosunku do dopuszczalnych 24 ton. Kierowca nie posiadał wymaganego w tym przypadku zezwolenia, a do grona naruszeń dopisano wykonywanie przewozu zespołem złożonym z większej liczby pojazdów od dopuszczonej przez przepisy prawa ruchu drogowego – zamiast maksymalnie dwóch, kierowca prowadził w sumie trzy pojazdy.

Do czasu usunięcia nieprawidłowości wagowych, kierowcy zakazano dalszej jazdy. Przeciwko przedsiębiorcy toczy się z kolei postępowanie administracyjne zagrożone karą finansowa.

Źródło: GITD.