Archiwum

Przeglądasz aktualnie archiwum wiadomości

Jak można określić świadomość kierowcy, który wybiera się w trasę z Włoch do Rosji z odłączonym hamulcem na pierwszej osi ciągnika siodłowego, który wraz z naczepą waży 40 ton. Jaki jest poziom skuteczności takiego układu hamulcowego podczas gwałtownego hamowania spowodowanego zaistniałą sytuacją na drodze?

Kontrola inspektorów ITD w Jaworniku wykazała, że wciąż zdarzają się rażące naruszenia przy transporcie towarów niebezpiecznych. Kierowca przewoził zespołem pojazdów, który nie spełniał istotnych wymagań technicznych opisanych w części 9 umowy ADR AKRYLONITRYL STABILIZOWANY, który charakteryzuje się właściwościami tak zapalnymi jak i trującymi.

Przekroczenie o 25 % dopuszczalnego parametru zadymienia spalin pojazdu w wyniku czego  zatrzymany został dowód rejestracyjny oraz ujawnienie używania się przez kierowcę niedozwolonego urządzenia w postaci magnesu, który miał za zadanie fałszować czasu pracy kierowcy – oto wynik kontroli przeprowadzonej przez podkarpackich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

Kolejny kierowca lunatyk na podkarpackich drogach. Można by rzecz że jest to najbardziej popularna choroba zawodowa wśród kierowców - prowadzenie pojazdów podczas odbierania odpoczynku.

Ponad 50 ton ważył zespół pojazdów przewożący 5 metrowe kłody drzewa, który zatrzymali do kontroli podkarpaccy inspektorzy transportu drogowego. Pojazd był tak załadowany, że został również przekroczony dopuszczalny parametr wysokości pojazdu. 

Poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach poprzez edukację najmłodszych uczestników ruchu drogowego i kształtowanie właściwych postaw w trakcie poruszania się po drogach publicznych – tak postawiony cel jest cyklicznie realizowany przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Rzeszowie. Tym razem słuchaczami pogadanek byli uczestnicy kolonii letniej zorganizowanej przez CARITAS Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach. 

ADR Master Class stanowi płaszczyznę dogłębnej wymiany wiedzy związanej z egzekwowaniem prawa. Dzięki tym warsztatom ECR stworzył wspaniałą sferę dla naszych europejskich ekspertów ADR. W dzisiejszych czasach europejska wymiana spraw związanych z egzekwowaniem prawa jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Wzrost międzynarodowego ruchu drogowego towarów powoduje, że coraz trudniej poradzić sobie z nadchodzącymi wyzwaniami tego rozwoju na poziomie krajowym, dlatego wraz ze wszystkimi członkami ECR musimy coraz ściślej rozwijać naszą współpracę

0,37 mg/l, taki wynik został odnotowany podczas badania  zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu kierowcy 40 tonowego zespołu pojazdów, który został zatrzymany do kontroli drogowej przez podkarpackich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

A miało być tak pięknie: kierowca na urlopie, jego karta kierowcy w tachografie a za kierownicą szef firmy transportowej. Czar jednak prysł i nie trwał długo za sprawą podkarpackich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Taki oto sposób fałszowania swojego czasu pracy postanowił zastosować właściciel firmy przewozowej z Bułgarii.

W środę 27 czerwca b.r. na drodze wojewódzkiej nr 993 w miejscowości Nowy Żmigród doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem samochodu ciężarowego i ciągnika rolniczego. W wyniku tego zdarzenia, mężczyzna kierujący traktorem trafił do jasielskiego szpitala zaś droga wojewódzka na odcinku Nowy Żmigród – Dukla była przez dłuższy czas zablokowana.