Archiwum

Przeglądasz aktualnie archiwum wiadomości

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Rzeszowie w dalszym ciągu, cyklicznie realizuje projekt edukacji najmłodszych uczestników ruchu drogowego poprzez kształtowanie właściwych postaw w trakcie poruszania się po drogach publicznych. Tym razem podkarpaccy inspektorzy złożyli wizytę w  przedszkolu mieszczącym się przy Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Woli Dalszej.

Kolejny, tym razem serbski kierowca pokazał, że czas pracy oraz wskazania tachografu to dla niego jedynie sugestia. Być może chciał dorównać szoferowi z Turcji o którym już pisaliśmy. Jeżeli tak to zaznaczamy, iż puki co zajmuje drugie ale równie zaszczytne miejsce w tej niechlubnej klasyfikacji tego roku.

Prelekcja podczas czwartej edycji Ogólnopolskiej Konferencji w ramach Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Przy Pracy I Chorób Zawodowych 

26 kwietnia 2019 r. godz. 9:00
Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Rzeszowie - ul. Wierzbowa 16

 

Inspektorzy  Inspekcji Transportu Drogowego z Rzeszowa wraz z Policją prowadzili zakrojone na szeroką skalę działania prewencyjne w ramach akcji "Tonaż". Kontrole ukierunkowane były na przeciążone pojazdy dostawcze o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

Ostatnie kontrole prowadzone przez rzeszowskich inspektorów transportu drogowego na terenie Mielca ujawniły kolejny przypadek przeładowania samochodu ciężarowego i niestety nienajlepszego stanu technicznego kontrolowanych pojazdów.

Nie od dziś wiadomo, że na polskich drogach można jeszcze spotkać kierowców dość liberalnie podchodzących do przepisów regulujących czas pracy dla których to bardziej sugestia niż bezwzględny nakaz zaś tachograf w szoferce to mało istotna forma dekoracji.

Informujemy, iż z dniem 18 marca 2019r. Wojewoda Podkarpacki Pani Ewa Leniart powołała Pana Jarosława Skolika na stanowisko Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego.

Kolejny ujawniony przypadek niedozwolonej modyfikacji instalacji tachografu. Tym razem kierowca nielegalne wykorzystywał pilota, za pomocą którego ingerował w pracę tachografu. Kierowcę ukarano mandatem karnym, a wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne.

Wymiernymi efektami zakończyła się współpraca podkarpackich inspektorów transportu drogowego z funkcjonariuszami wydziału ruchu drogowego KPP w Dębicy.

W dniach 27-28 lutego b.r. w siedzibie Unii Benelux mieszczącej się przy  Rue de la Régence 39, w Brukseli pracownicy ministerstw  oraz organów odpowiedzialnych za kontrolę przepisów socjalnych dotyczących czasu pracy kierowców z państw zrzeszonych w ramach Euro Contrôle Route zebrali  się na kolejnym spotkaniu podgrupy roboczej ECR HARMONIE DRT.  Celem spotkania było omówienie podejścia ogólnego w sprawie Pakietu Mobilności przyjętego 3 grudnia 2018 przez Radę Unii Europejskiej oraz dyskusja nad procedurami kontroli przedsiębiorstw stosowanymi w poszczególnych państwach członkowskich.