Archiwum

Przeglądasz aktualnie archiwum wiadomości

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Rzeszowie był partnerem merytorycznym Dnia Bezpieczeństwa w transporcie i ruchu drogowym, który odbył się w czwartek, 30 maja b.r. z inicjatywy ZUS Oddział w Rzeszowie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Dwie kontrole dostawczaków na terenie naszego województwa w ostatnim czasie zakończyły się dość spektakularnie. O ile już zdążyliśmy się w pewnym sensie przyzwyczaić do częstego przeładowania tych pojazdów(czego oczywiście w najmniejszym stopniu nie akceptujemy) to prowadzenie ich przez kierowców nie posiadających uprawnień albo będących pod wpływem alkoholu to kwestie z którymi raczej do tej pory się nie borykaliśmy. Pozostaje mieć nadzieję, iż to tylko jednorazowe przypadki, które więcej się nie powtórzą.

Realizując założenia edukacyjne skierowane do najmłodszych uczestników ruchu drogowego, inspektorzy z naszego inspektoratu odwiedzili tym razem dzieciaki z  Przedszkola „Miś” mieszczącego się na ulicy Romana Niedzielskiego w Rzeszowie.

41 przeprowadzonych kontroli drogowych z których aż 15 zakończyło się zatrzymaniem dowodów rejestracjach z powodu emitowania przez kontrolowane pojazdy nadmiernej ilości spalin do atmosfery – oto wyniki wspólnej akcji „Smog” przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Policji z KWP w Rzeszowie oraz podkarpackich inspektorów ITD. I tym razem współpraca ta przyniosła wymierne efekty w postaci wyeliminowania z ruchu pojazdów, które wykazywały nadmierną emisję spalin do atmosfery i zły stan techniczny.

Już po raz piąty miała miejsce cykliczna impreza organizowana przez Krosno112.pl wraz z OSP Dobieszyn. Tegoroczna edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbyła się na rzecz Grzegorza Karasia, który w maju 2017 roku dostał udaru mózgu a wcześniej przez 25 lat jako ratownik medyczny niósł pomoc innym. W tej szczytnej imprezie uczestniczyli także inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z oddziału w Krośnie.

W czterech miastach naszego województwa inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili dzisiaj od wczesnych godzinnych porannych kontrole, których głównym celem było sprawdzenie stanu trzeźwości kierowców oraz ilości przewożonych pasażerów na liniach regularnych. Niestety nie dla wszystkich kierowców kontrole te okazały się szczęśliwe.

Kontrola ponad sześciuset konnego ciągnika Volvo na polskich tablicach rejestracyjnych okazała się jedną z bardziej wyrazistych jakie miały miejsce w ostatnim czasie na podkarpaciu. A wszystko za sprawą dość pokaźnego ładunku, który docelowo miał trafić z Rzeszowa do Piaseczna.

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 25 stycznia 2018 r. w sprawie sposobu przewozu ładunku (Dz.U.2018.361) weszło w życie już ponad rok temu. Nadal jednak spotyka się na drogach naszego województwa przewoźników, którzy z jakichś bliżej nieznanych powodów nie zdążyli się jeszcze dostosować do „nowych” regulacji.

Nadal z wielkim entuzjazmem podkarpaccy inspektorzy angażują się w realizację  projektu edukacji najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Kształtowanie właściwych postaw w trakcie poruszania się po drogach publicznych wśród przedszkolaków i uczniów staje się jednym z nadrzędnych celów proedukacyjnych działań Inspekcji Transportu Drogowego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w „Dniu bezpieczeństwa w transporcie i ruchu drogowym”.

Podczas tego wydarzenia,  odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, ZUS, Inspekcji Transportu Drogowego, Państwowej Inspekcji Pracy, Straży Ochrony Kolei, PKP PLK, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Straży Granicznej.