Archiwum

Przeglądasz aktualnie archiwum wiadomości

W okresie ferii, organizatorzy zimowych wypoczynków dla dzieci chętnie korzystają z możliwości sprawdzenia autobusów przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego i nakazują właścicielom autobusów poddanie się takim kontrolom przed rozpoczęciem podróży.

Skuteczność podkarpackich inspektorów ITD w wykrywaniu niedozwolonych urządzeń nie maleje, można wręcz powiedzieć, że nabiera tempa. Tym razem podczas rutynowej kontroli inspektorzy z WITD w Rzeszowie stwierdzili obecność urządzenia zakłócającego prawidłową pracę tachografu w ciężarówce należącej do rumuńskiego przewoźnika.

Trzy niedozwolne urządzenia wykryte w ciągu jednego dnia – oto wynik odnotowany w czwartek 25 stycznia b.r. przez WITD w Rzeszowie podczas przeprowadzonych kontroli na podkarpackich drogach. Dwa urządzenia fałszowały prawidłowe wskazania urządzeń służących do rejestracji czasu pracy kierowcy (tachograf), natomiast trzecie urządzenie miało na celu oszukiwać prawidłową pracę systemu ograniczającego emisję spalin pojazdu.

Mając na uwadze zwiększoną ilość wyjazdów dzieci w okresie ferii zimowych, Inspekcja Transportu Drogowego nasiliła częstotliwość kontroli pojazdów przewożących dzieci w ramach akcji Bezpieczny Autokar - Ferie 2018. Jednym z celów tych działań jest wyeliminowanie z ruchu drogowego autobusów, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu pasażerów, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Podkarpaccy inspektorzy transportu drogowego na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Jawornik przeprowadzili kontrolę samochodu ciężarowego, która wykazała, że kierowca przewozi towary niebezpieczne klasy 1 (Materiały i przedmioty wybuchowe) bez przestrzegania większości wymogów umowy ADR.

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Rzeszowie informuje, że w związku ze wzmożonym ruchem autobusów w okresie ferii zimowych oraz w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów podróżujących do miejsc, w których organizowany jest zimowy wypoczynek, utworzony zostanie stały punkty kontroli autobusów.

Inspektorzy, pomiędzy godziną  06:00 a 09:00 w dniach 27.01.2018 r. - 09.02.2018 r. (od poniedziałku do soboty), będą prowadzić kontrole autobusów w ramach stałego punktu kontrolnego zlokalizowanego na parkingu przy Regionalnym Centrum Sportowo-Widowiskowym "Podpromie" im. Jana Strzelczyka, przy ul. Podpromie 10 w Rzeszowie.

Już po raz czwarty przy aktywnym wsparciu Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie we czwartek 4 stycznia bieżącego roku miała miejsce ogólnopolska konferencja „Podkarpacie dla Biznesu”. Konferencja odbyła się w auli Politechniki Rzeszowskiej i była zorganizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie, Izbę Skarbową w Rzeszowie oraz przez gospodarza wydarzenia - tj. Politechnikę Rzeszowską.

Edukacja najmłodszych uczestników ruchu drogowego poprzez kształtowanie właściwych postaw w trakcie poruszania się po drogach publicznych – tak postawiony cel jest cyklicznie realizowany przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Rzeszowie w ramach spotkań z przedszkolakami, uczniami szkół podstawowych oraz młodzieżą szkolną.  

Posługiwanie się urządzeniami oszukującymi wskazania poziomu płynów typu AdBlue jest coraz bardziej popularne. Elektroniczne emulatory potrafią tak zafałszować wskazania, że na desce rozdzielczej pojazdów pojawi się informacja o dowolnej wartości poziomu płynu AdBlue w zbiorniku.

„Stan wyjątkowy w Leżajsku” – pod taką nazwą odbyła się impreza plenerowa na placu przed Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku. Wśród licznych atrakcji wydarzenia, na uwagę zasługiwały: pokaz ratownictwa technicznego i współdziałania służb przy zdarzeniu drogowym oraz pokaz sprzętu używanego między innymi przez Inspekcję Transportu Drogowego podczas wykonywania codziennych  obowiązków służbowych.