Finał Konkursu Inspektor Roku 2016

W dniach 28-29 września w Polskiej Nowej Wsi k/Opola odbył się Finał Konkursu „Inspektor Roku 2016”. Konkurs zorganizowany przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Opolu oraz Główny Inspektorat Transportu Drogowego miał na celu sprawdzenie wiedzy, umiejętności i sprawności inspektorów transportu drogowego, a przede wszystkim wyłonienie najwszechstronniejszych inspektorów w kraju. Do rywalizacji w zawodach stanęli inspektorzy transportu drogowego z szesnastu Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Rzeszowie reprezentowali inspektorzy Marcin Świst i Robert Joniec.

Zawodnicy rywalizowali w kilku konkurencjach. Sprawdzano umiejętności kierowania samochodem podczas jazdy po torze przeszkód pojazdem typu „Bus" na czas, jazdy z talerzem Stewarta i jazdy na czas po płycie poślizgowej, umiejętności kierowania motocyklem służbowym wraz z dobiegnięciem do motocykla przez przeszkody oraz pokonanie toru przeszkód motocyklem w jak najdłuższym czasie. Podczas testu teoretycznego zawodnicy musieli wykazać się znajomością procedur i przepisów prawnych wykorzystywanych
w codziennej pracy. Oceniono także umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej ustępując drużynom z WITD Bydgoszcz oraz WITD Olsztyn. Natomiast nasz reprezentant Marcin Świst zdobył I miejsce w klasyfikacji indywidualnej w kategorii motocykl. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

{gallery layout=flow}galleries/final_konkursu_inspektor_roku_2016{/gallery}