Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Doręczanie dokumentów elektronicznych do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie.

Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011 r. w sprawie sporządzania pism w formie dokumentów elektronicznych, doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępniania formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych (Dz. U. z 2011 r. Nr 206, poz. 1216):

Metody dostarczania dokumentów elektronicznych do WITD w Rzeszowie:

  1. Za pośrednictwem  poczty elektronicznej, na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  1. Za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie  na platformie ePUAP http://epuap.gov.pl w celu złożenia wniosku do Urzędu konieczne jest posiadanie bezpłatnego konta użytkownika na platformie ePUAP.

    Skrytka odbiorcza: /WITD_Rzeszow/skrytka

    Za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie na platwormie ePUAP można zrealizowac następujące usługi:
    • Skargi, wnioski, zapytania do urzędu,
    • Pismo ogólne do urzędu.
  2. Osobiście, na elektronicznych nośnikach danych (pamięć masowa USB 1.0, USB 2.0, USB 3.0 lub płyta CD/DVD) w godzinach pracy WITD w Rzeszowie, w sekretariacie pok. 201, klientowi wystawione zostanie UPP w postaci papierowej.

    UWAGA!

    Urzędowe poświadczenie odbioru (UPO) można otrzymać wyłącznie dostarczając dokumenty elektroniczne za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP.

    Wymagania dla dokumentów elektronicznych dostarczanych do WITD w Rzeszowie:
    • Dokumenty elektroniczne muszą być podpisane ważnym, bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy kwalifikowanego certyfikatu lub uwierzytelnione profilem zaufanym,
    • Formaty danych w jakich zapisuje się załączniki dodawane do pism:
      .doc
      .docx
      .gif
      .jpg
      .ods
      .odt
      .pdf
      .png
      .rtf
      .svg
      .tif
      .txt
      .xls
      .xlsx
      .xml
    • Wielkość dokumentów wraz z załącznikami nie może przekraczać 3,5 MB,
    • Dokumenty i nośniki zawierające złośliwe oprogramowanie będą automatycznie odrzucane.

    W przypadku dostarczania dokumentów elektronicznych nie spełniających (łącznie) ww. wymogów– nie będą one wprowadzone do systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie i nie zostaną podjęte żadne czynności związane z dostarczoną dokumentacją.