Aktualności
  • s0.png
  • s1.png
  • s2.png

Uprzejmie informujemy, że 4 maja 2018r. (piątek) jest dniem wolnym od pracy dla pracowników urzędów administracji rządowej, w tym dniu Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Rzeszowie będzie nieczynny.

W zamian Inspektorat będzie otwarty dla klientów 26 maja 2018r. (sobota) w godzinach od 7.30 do 15.30.

W poniedziałek 16 kwietnia b.r.  podkarpaccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili poranną akcje pod nazwą „TRZEŹWY PORANEK”, podczas której zostały skontrolowane pojazdy przewożące osoby. Akcja była ukierunkowana na kontrolę stanu trzeźwości kierowców, kontrolę stanu technicznego pojazdów oraz ilości przewożonych pasażerów.

Działalność WITD w Rzeszowie to nie tylko kontrola transportu drogowego ale też edukacja dzieci oraz młodzieży szkolnej poprzez kształtowanie właściwych postaw na różnych płaszczyznach społecznych. Tym razem inspektor z WITD z Rzeszowa został zaproszony przez grono pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie w celu przybliżenia codziennej pracy inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.  

Jazda bez karty kierowcy w tachografie nie popłaca, o czym dotkliwie  przekonali się ukraińscy kierowcy podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez podkarpackich inspektorów ITD. Dwa pojazdy z tej samej firmy jadące po asfalt z Ukrainy do Polski i długa lista naruszeń z czasu pracy kierowcy stwierdzonych przez inspektorów z WITD w Rzeszowie podczas kontroli drogowej.

Prelekcja podczas trzeciej edycji Ogólnopolskiej Konferencji w ramach Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Przy Pracy I Chorób Zawodowych 

27 kwietnia 2018 r. godz. 9:00
Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Rzeszowie - ul. Wierzbowa 16

Przypominamy, że od 28 lutego 2018r. obowiązują nowe przepisy związane ze sposobem przewozu ładunku, który jest transportowany pojazdami kategorii N i O, czyli pojazdami samochodowymi, przyczepami i naczepami zaprojektowanymi oraz wykonanymi do przewozu ładunków. Nowe przepisy jasno określają sposób zabezpieczenia ładunku, w tym sposób zamocowania oraz rozmieszczenia przewożonego drewna.

Dwa nielegalne urządzenia wykryte w jednym pojeździe podczas rutynowej kontroli przeprowadzonej przez podkarpackich inspektorów z krośnieńskiego oddziału ITD. Tym razem inspektorzy z WITD w Rzeszowie stwierdzili obecność urządzenia zakłócającego prawidłową pracę tachografu uruchomianego za pomocą pilota jak również urządzenia, którego celem było zakłócanie prawidłowej pracy układów oczyszczania spalin.