Aktualności
  • s0.png
  • s1.png
  • s2.png

Dwa nielegalne urządzenia wykryte w pojazdach należących do tego samego przewoźnika podczas rutynowej kontroli przeprowadzonej przez podkarpackich inspektorów z krośnieńskiego oddziału ITD. Tym razem podkarpaccy inspektorzy stwierdzili obecność urządzenia zakłócającego prawidłową pracę tachografu uruchomianego za pomocą pendrive USB.

Już po raz piąty przy aktywnym wsparciu Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie we czwartek 31 stycznia bieżącego roku miała miejsce ogólnopolska konferencja „Podkarpacie dla Biznesu”, pod hasłem „W świetle zmieniających się przepisów”. Konferencja odbyła się w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej. Organizatorem wydarzenia był rzeszowski Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Widać nie wszyscy czytają informacje zamieszczone na stronach poszczególnych wojewódzkich inspektoratów Inspekcji Transportu Drogowego. Gdyby część kierowców a także przedsiębiorców sięgnęła po tą lekturę być może skłoniła by ona przynajmniej co niektórych do pewnych przemyśleń i zastanowienia się nad słusznością swojego postępowania. A tak mamy do czynienia z ciągłym odgrzewaniem starych kotletów bo jak inaczej odnieść się do sytuacji będącej niemal kopią kontroli przeprowadzonej przez podkarpackich krokodylków w dniu 11 stycznia 2019r?

W związku ze skargami zarówno taksówkarzy jak i pasażerów na jakość wykonywanych usług przewozowych, podkarpaccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego wraz z inspektorami Krajowe Administracji Skarbowej przeprowadzili wzmożone kontrole pojazdów, którymi wykonywane są przewozy osób. Chodziło przede wszystkim o sprawdzenie, czy wykonują oni swoją pracę zgodnie z przepisami.

Każdego roku  podkarpaccy Inspektorzy Transportu Drogowego kontrolują kilka tysięcy pojazdów ciężarowych. Stan większości z nich nie budzi na szczęście zastrzeżeń ale zdarzają się też przypadki bardzo swobodnego interpretowania przez przedsiębiorców i kierowców obowiązku dbania o stan techniczny pojazdów, którymi się poruszają. To niefrasobliwe podejście skutkujące złym stanem technicznym wymienia się wśród przyczyn dużej liczby wypadków samochodowych w Polsce. Niestety w scenariusz ten niechlubnie wpisuje się kierowca białego Volvo, zatrzymany i poddany kontroli na terenie naszego województwa.

15 stycznia b.r. w mediach pojawiła się informacja o szokującym stanie technicznym polskiej ciężarówki zatrzymanej w Czechach. Ponoć Czescy policjanci nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli. Jak się jednak okazuje uwierzyć trzeba i niestety należy mieć także świadomość, iż z całą pewnością nie był to jednostkowy przypadek, czego dowodem może być kontrola białej Scanii przeprowadzona przez podkarpackich krokodylków.

W siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie odbyły się warsztaty szkoleniowe prowadzone przez podkarpackich inspektorów dla funkcjonariuszy policji, którzy doskonalili swoje umiejętności w zakresie kontroli transportu drogowego. W poniedziałek, 14 stycznia 2019r. na prośbę Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie, inspektorzy z naszego inspektoratu przeprowadzili szkolenie z zakresu wprowadzonych z dniem 3 września 2018r. zmian ustawy o transporcie drogowym oraz innych ustaw. Wzięli w nim udział funkcjonariusze sekcji ruchu drogowego z brzozowskiej komendy.